AKTUÁLNĚ:
  • Blog již nebude aktualizován - bude pouze udržován bez nových příspěvků - děkuji za pochopení
  • Přidány komplety otázek a odpovědí na pěstování MR v rubrice Časté dotazy
  • Přidána a doplněna rubrika Co k MR o možných doplňcích k masožravým rostlinám
  • Veškeré dotazy, které položíte formou komentáře jsou zodpovídány emailem (pakliže ho uvedete)

Kameny a MR

12. prosince 2013 v 18:49 |  Co k MR?
V prvním článku jsem vám přiblížila jen malý zlomek rostlin, které můžete pěstovat spolu s masožravými rostlinami v akvárku. Dnes bych vám ráda pověděla něco o výzdobě ubikací pomocí kamenů a drobných sutí.

Často se setkávám s případy kdy lidé používají kameny jako podklad na dno akvárka a na něj skládají rostliny v květináčích z důvodu vyšší vlhkosti, avšak daleko lepší je pro tyto účely keramzit. Jako suť na dno nebo jako příměs do substrátu se používá mramorová drť, která však NENÍ pro tyto účely vhodná. Mramorová drť je vápencového původu a tudíž pokud se nepropláchne vařící vodou, tak po zalití vodou v akváriu začně zakalovat vodu a také působí zásaditě v substrátu pro rostliny, což znamená, že zasoluje půdu a láčkovky nepřežijí.

Dobrý je říční písek, drobné či větší kameny, které se nám hodí. Je zbytečné kupovat drahé kameny v obchodech, když v přírodě je jich spousta a velice pěkných.

Z placatých kamenů se dají postavit skělé opěrné zdi, kterými zakryjeme květináče s rostlinami ve vyšších patrech; nebo placákami vytvoříme krásné terasy či cestičky.

Velice efektně vypadají uměle vytvořené spády tvořené z velkých a malých kamenů, které vytvoří iluzy sypající se skály.

Vaší fantazii se meze nekladou, jen je důležité dávat pozor na druhy kamenů a také je důležité počítat s určitou údržbou akvárka a tak alespoň trochu kameny zajistit, aby vám nepopadaly na rostliny. S trochou citu pro detail vytvoříte krásné a velice přirozeně vypadající prostředí, které zaujme každého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama